Масивна дошка

Сортувати

Масивна дошка - чи варто того

Підлог багато, а масивна дошка одна. Не в тому сенсі, що вона всього одна, а в тому, що таких підлогових покриттів більше немає. Це дерево, як воно є, без всяких хайпових технологій і тисячі верств. Тільки деревина, нічого більше. І якщо зайти в будинок, в якому лежить масивна підлога, то все стає зрозуміло - малюнок і запах створюють неповторну атмосферу. Ми, магазин підлогових покриттів в Україні , зараз будемо розповідати про все, що ми знаємо про це підлогове покриття. Але спочатку хочеться сказати, що задоволення це недешеве. Хоча, Ви ж уже подивилися всі ціни над цим текстом.

Масивна дошка: яка буває

Тут все просто: різні дерева - різна масивна дошка. Від цього багато що залежить - текстура, колір і інші зовнішні особливості. Але є основні види, все зараз перерахуємо:

 1. Дуб. Дуже популярний варіант. Майже 50% всіх, хто хоче купити масивну дошку для підлоги в Києві, вибирають саме деревину дуба. Все тому, що це надійно, легко в обробці та красиво. У складі дерева є синильна кислота, а тому дуб захищений від гниття і комах. Виглядає дуже класно, кольори від світлого коричневого і до темного бурого.
 2. Горіх. Таку деревину використовують для виробництва меблів, але підлогу теж роблять. Хоч і виходить дорожче, ніж дуб. І деревина більш тендітна і легше ушкоджується, але зате виглядає просто разюче.
 3. Ясень. Це вибір для світлих кімнат, адже масивна дошка з ясена саме така. Деревина міцна, стійка до гниття і деформацій. Але ось сушку його потрібно провести правильно, адже при найменших помилках можна отримати тріщини.
 4. Тік. Добре витримує перепади температур, оскільки дерева тика ростуть на Сході. Міцність ідеальна. Стійка ця деревина і до вологи, а тому якщо для вас в підлоговому покритті найважливіше ціна, масивна дошка з тик не для вас.
 5. Модрина. Дуже популярний тип масивної дошки, оскільки у неї хороші експлуатаційні характеристики та непогані декоративні. Водо- і вогнестійкість теж притаманні модрині. У парі з доступністю - відмінний варіант.
 6. Клен. Твердість - ось головна перевага такої деревини. Ще масивна дошка практично не стирається, продовжуючи й без того неймовірну довговічність такого підлогового покриття. Але мінус теж є - боязнь вологи.
 7. Мербау. Вважається, що цей матеріал максимально стійкий до вологи і неймовірно твердий. Так що масивну дошку з такої деревини кладуть навіть в ванних. Для будинку теж відмінний варіант.

Начебто все. Але не деревиною однією, так би мовити. Є ще багато різних факторів, які не можна випускати з виду. Так-так, хто сказав, що купити масивну дошку - це легко?

Масивна дошка: селекція

Це поняття містить який колір, розмір і зовнішній вигляд буде у такого підлогового покриття, як масивна дошка. Спочатку це може відрізнятися як саме провели розпил дерева. Є кілька видів:

 • радіальний;
 • рустікал;
 • тангенціальний.

Так, не лякайтеся незрозумілим словам, зараз все пояснимо. Перший вид - це коли деревину відокремлюють по центру, а тому вона стає однорідною, правильною.

При тангенціальному все навпаки - далі від середини, так що там текстура більш насичена, видно різного роду сучки. Така масивна дошка (Київ) для підлоги симпатичніше виглядає, але менше стійка до вологи та температури.

Рустікал - змішаний вид. Там є і той, і той малюнок.

З цим розібралися, але є ще один параметр - вид селекції. Залежить від виробника:

 1. Радиал. Рівномірні та гладкі дошки, непомітні малюнки з поздовжніми лініями.
 2. Селект. Дошки за кольором і текстурою різні, бувають серцевинні промені. Але сучків немає.
 3. Натур. Сучки до 2 міліметрів, трохи відрізняються за кольором, але зовсім трохи.
 4. Рустик. Різні за кольором ділянки, дрібні сучки, найдешевший варіант.

Масивна дошка: покриття

Що ж, купити масивну дошку - це далеко не те ж саме, що ламінат. Після установки потрібне циклювання, шліфування і покриття. Ось про останній і піде мова, адже якщо з першими двома пунктами все зрозуміло, то тут вас зустріне варіативність. Покривати дошку можна лаком або маслом. У кожного варіанту є як плюси, так і мінуси.

Якщо покривати маслом, то в приміщенні буде неповторна атмосфера натуральності. Це навіть в тексті не передати, настільки це приголомшливо. Масло дозволяє дереву дихати, а тому при вологому прибиранні в будинку буде стійкий запах деревини. В цьому і головна проблема. Масло не дозволяє забезпечити належний зовнішній вигляд надовго, оскільки будь- яку краплю жиру неможливо вивести. А за цим слід шліфування щороку - на таке не завжди знаходяться ресурси та час.

А ось якщо покрити лаком, то масивна дошка (Харків) буде аж блищати. Якщо пройтися вологою ганчіркою, підлога ще більше сяє і виглядає ідеально. Така підлога, до речі, практично не боїться пролитої рідини (або жиру), але ось подряпини залишаються просто відмінно. Тому рухати меблі потрібно дуже акуратно.

Масивна дошка: висновки

«Так це виходить, що масивна дошка (купити Київ) - це так собі?» - запитаєте Ви. Ні. Нехай стоїть вона багато, встановлювати її складно, а в експлуатації вона дуже примхлива, але це ідеальний варіант для будинку. Без перебільшень. Служити таке підлогове покриття буде десятиліттями, навіть кільком поколінням. І щоб відновити зовнішній вигляд досить провести шліфування і все знову ідеально. А ще в будинку створюється неповторний затишок і комфорт.

Щоб купити масивну дошку (Київ) в інтернет-магазині «Підлоги та двері», то нічого особливо й робити не потрібно. Залишайте заявку, ми передзвонимо, а там вже домовимося про все на світі. Так що, чекаємо. Красивих підлог Вам!