Породи дерева для паркету
24Sep,2020

Породи дерева для паркету

Паркет - це, поза всяким сумнівом, один з найбільш популярних варіантів підлогового покриття. І при підборі такого покриття дуже важливо орієнтуватися на те, з якого сорту, виду деревини виготовлені дошки. Різні типи деревини відрізняються різними властивостями: паркет може бути більш твердим і більш м'яким, більш міцним або більш схильним до різних механічних пошкоджень, світлим і темним. І в цій статті ми б хотіли трохи більш докладно поговорити про різні типи деревини для паркету.

Види деревини для виготовлення паркету: які вони бувають?

 1. Найпопулярнішим деревом для виготовлення паркету по праву вважають дуб. Він універсальний і буде виглядати автентично в будь-якому інтер'єрі. Плюси і мінуси дубового паркету полягають в тому, що він, по-перше, з часом стає тільки міцніше і міцніше, не вицвітає, а, навпаки, стає благородніше. Дуб - це саме той варіант паркету, який не буде пошкоджений ніжками меблів або гострими тонкими підборами. Але також саме цей варіант паркету - один з найбільш дорогих. Але це - той випадок, коли ціна абсолютно виправдана.
 2. Паркет з берези. Візерунок у березового паркету не виражений, так як річні кільця у самого дерева слабо помітні. Однак, що випливає з невисокою стабільності, стає зрозуміло, що береза схильна до гниття і здатна деформуватися при великих перепадах вологості. Саме в березовому паркеті можуть заводитися комахи. З цим може допомогти придбання антисептика. Із застосуванням цих засобів, однозначно, цей мінус нівелюється.
 3. Бук. Бук хоч і володіє дійсно красивим візерунком і гладким покриттям без сучків, схильний до деформації - причому як з боку води і температури, так і з-за фізичних ушкоджень (кігтів домашніх тварин, предметів, що впали з великої висоти). Він, безсумнівно, привабливий і володіє широкою палітрою відтінків (від світлих до рожевих).
 4. Паркет з кленового дерева. Найблискучіший матеріал з усіх запропонованих. Його блиск помітний як на сонці, так і в похмуру погоду, так як він відображає світло.
 5. Модрина. Модрина дешевше дубового паркету, але практично не поступається йому за якістю і міцності. Тому, якщо ви хочете отримати якісний паркет і не переплатити, то варіант з модрини буде для вас оптимальним.
 6. Ясень - також досить популярний матеріал для створення паркету. Такий паркет дуже гнучкий, еластичний, він відмінно піддається як тонування, так і термообробці.
 7. Вишня. Вишневий паркет, в першу чергу, приваблює своїм відтінком, який виглядає розкішно в будь-якому інтер'єрі. Це - один з найкрасивіших варіантів темного паркету в принципі. Вишневий паркет - середньої жорсткості, досить добре піддається обробці. Він неймовірно естетичний; природний візерунок дерева виглядає дуже красиво, вкраплення темних відтінків створюють свій, абсолютно натуральний патерн. І в інтер'єрах темних відтінків він виглядає дійсно дуже красиво.
 8. Бамбук. Паркет бамбуковий став популярним відносно недавно, він виготовляється з бамбукових волокон, на виході виходить досить міцним, при цьому, це - цілком бюджетний варіант. Паркет бамбуковий екзотичний і екологічний, в рамках еко-стилю він буде виглядати дуже здорово. Як правило, він відрізняється теплим пшеничним або теплим горіховим відтінком.
 9. Амарант. Це - досить рідкісна, екзотична деревина цікавого пурпурного відтінку. Амарантовий паркет виглядає надзвичайно ефектно, але і коштує він досить дорого.
 10. Граб. Це - міцна деревина сіруватого відтінку, досить щільна і довговічна.
 11. Деревина венге. Міцна, з цікавою текстурою, дуже довговічна і ідеальна для приміщень з високою прохідністю.
 12. Горіх. Горіхова деревина володіє красивим темно-бурим відтінком з прожилками. Такий паркет надзвичайно простий в укладанні, обробці, він стійкий до стирання і інших механічних пошкоджень. Це - один з тих варіантів паркету, який найбільш стійкий до вологи і воді.
 13. Акація. Дуже щільна і міцна деревина світло-горіхового відтінку. Практично не має природним візерунком, виглядає фактично однотонно.
 14. Олива. Міцна і гнучка деревина з цікавою строкатою природною текстурою і красивим візерунком.

Якісний паркет: де можна купити?

Якщо ви шукаєте якісний паркет, то найкращі варіанти ви зможете знайти в асортименті інтернет-магазину "Підлоги та двері". У нас - величезний вибір паркету з різних порід дерева, чесні ціни, дійсно висока якість! Наші фахівці із задоволенням допоможуть вам вибрати паркет, який підійде саме для вашого типу приміщення, для вашого інтер'єру і точно буде відповідати вашому смаку.