Плюси і мінуси паркету
24Sep,2020

Плюси і мінуси паркету

Серед всіх підлогових покриттів, паркетна дошка є найбільш популярним варіантом. І це зовсім не дивно: паркет довговічний, естетичний, він чудово вписується в самі різні варіанти дизайнів інтер'єру. Але насправді, паркет підійде далеко не у всіх випадках. І в цій статті ми б хотіли трохи більш докладно розглянути переваги і недоліки паркетної підлогового покриття.

Переваги паркету: в чому вони полягають?

Крім прекрасного зовнішнього вигляду і екологічності, паркетна дошка має й інші переваги, пов'язані з експлуатаційними якостями:

  1. Теплоємність. Паркетній підлозі не потрібне додаткове утеплення. Природний матеріал володіє власною температурою і затримує протяги і холод від бетонної основи. Паркет дійсно відмінно зберігає тепло. І ті самі, так звані теплі підлоги можуть вам навіть не знадобитися.
  2. Звуконепроникність. Паркетні дошки затримують звуки завдяки глухий багатошаровій структурі. Згодом, паркет може почати видавати скрип. Його провокує порушення в технології укладання або монтажу стяжки підлоги, вологість або сухість клімату в квартирі або будинку.
  3. Паркет довго залишається чистим. Він володіє відмінними пиловідштовхуючими властивостями і вам не потрібно мити його занадто часто.
  4. Інертність до динамічного тиску, ударам від повалених предметів. Паркет не володіє максимальною стійкістю - каблуки, пазурі домашніх вихованців, зможуть залишити на ньому вм'ятини або подряпини, особливо на восковому або масляному покритті. Але в цілому, відреставрувати портрет можна цілком безпроблемно. Наприклад, його можна додатково відшліфувати і розкрити лаком.
  5. Ремонтопридатність - ще одна перевага паркетної дошки. У разі псування, її легко замінити, якщо укладання пройшла «плаваючим» методом. Реставрація окремих планок набірного паркету - трудомістка процедура, але при скрупульозному підході, зрозуміла і здійсненне. Якщо той же вініл необхідно міняти повністю, якщо якась його частина ушкодилася, то окремі дощечки штучного паркету можна замінити без особливих проблем, звичайно ж, зі знанням технології.
  6. Універсальність. Паркет відмінно підходить для віталень, спалень, дитячих кімнат, прихожих. Виняток, мабуть, ванні кімнати та санвузли, тому, що паркет погано переносить вологість і перепади температури.

Недоліки паркету: які вони?

Паркетна дошка складається з деревини, а деревина дуже чуйно реагує на такі фактори:

  1. Надмірна вологість і надмірна ж сухість. У кімнатах, де укладений паркет, необхідна система кондиціонування. Вона створить необхідний мікроклімат, не дозволяючи паркетної дошки зсохнутися або розбухнути.
  2. Перепади температури. Паркет реагує на них надзвичайно погано, в деяких випадках, дошки можуть, в тому числі, потріскатися або расслоиться. Тому, якщо таке має місце у вас вдома, то важливо вибрати інший варіант підлогового покриття.

Крім цього, деякі сорти деревини, які використовуються для виготовлення паркету, відрізняються крихкістю і нестійкістю до різних механічних пошкоджень - скажімо, від ніжок меблів, або ж від високих каблуків. Якщо для вас цей момент є принциповим, то намагайтеся звертати увагу на максимально тверді, міцні породи дерева, наприклад, дуб, модрину. Також підходить клен, ліщина.

Догляд за паркетом досить трудомісткий. І саме за рахунок трудомісткого догляду паркет служитиме вам дійсно довго. Необхідно використовувати спеціальні засоби, різні воски, м'які миючі.

Важливо враховувати, що паркет як підлогове покриття абсолютно несумісне з вологістю і перепадами температури, також абсолютно несумісний з системами теплої підлоги. Деякі складнощі в укладанні також присутні. І дуже важливо довіряти такого роду роботу реальним професіоналам - але це не недолік, а швидше особливість.

Досить важливо враховувати, що паркет - це недешеве задоволення. Це не мінус, а скоріше особливість. Особливо дорогим є якісний штучний паркет з дуба або ж модрини. Але висока ціна виправдана - як мінімум, за рахунок високої міцності, надійності і прекрасного зовнішнього вигляду такого паркету. Безумовно, є і більш бюджетні варіанти, але ми б не радили вам економити на паркеті, в цьому випадку має сенс купувати найкраще з того, що ви в принципі можете собі дозволити.

Якісний паркет: де можна купити?

Якщо ви перебуваєте в пошуках дійсно якісного, красивого і довговічного паркету, якщо ви вирішили зробити вибір на користь саме такого підлогового покриття, то в асортименті інтернет-магазину "Підлоги та двері" ви без проблем зможете знайти те, що вам потрібно. У нас представлений величезний асортимент паркету з різних сортів дерева, буквально, на будь-який смак і гаманець. Висока якість, демократичні ціни, простий замовлення і швидка доставка, - все це можливо разом з нами!