масивна дошка
24Sep,2020

масивна дошка

Вибір підлогового покриття надзвичайно важливий: і робити його важливо навіть не в процесі ремонту, а ще на етапі проектування. Варіантів досить багато - і сучасні вінілові варіанти, і ламінат, і ковролін, і лінолеум, і дерев'яні покриття - паркетна дошка і масивна дошка. Ось про останній варіант ми б хотіли в рамках цієї статті поговорити трохи детальніше.

Підлогове покриття з масивної дошки: що воно собою являє?

Все досить просто, таке підлогове покриття являє собою дошку з цільного шматка деревини, а не, скажімо, окремих дощечок. Цей варіант підлогового покриття максимально екологічний, сировина для нього відбирається максимально ретельно і саме цей варіант є мало не найдорожчим серед інших рівних. Але це, багато в чому, пояснюється безліччю достоїнств такого покриття. У чому ж вони полягають?

Основні переваги підлогового покриття з масивної дошки: які вони?

  1. Екологічність. Безсумнівно, в епоху засилля Стирол і полімерами - це цінна якість. Лак можна вважати шкідливим шаром, якщо на дошку виявляється термічний вплив - наприклад, укладена система тепла підлога. Масло і віск - чисті склади. До речі, масивна дошка не потребує системах підігріву - деревина сама по собі тепла.
  2. Простота укладання. Вона виконується численними способами - навіть дилетанти зможуть вибрати менш важкий і витратний. Правда, для цього також повинні бути надані умови. В цілому, бажано, щоб укладанням такого покриття займалися професіонали, а й самостійно це зробити більше, ніж реально.
  3. Довговічність. Дерев'яні підлоги - це класика. Навіть зараз вторинну сировину відрізняється міцністю і не схильністю зовнішнім факторам за умови належного догляду. Масивна дошка має багато варіантів розмірів. Розміри можна підібрати для будь-якого будинку або квартири і така підлога, поза всяким сумнівом, буде справно служити вам протягом багатьох десятиліть.
  4. Візуальна естетика. Це - дуже важлива перевага підлогового покриття з масивної дошки. Дерев'яна підлога завжди виглядає неймовірно респектабельно і відмінно вписується в абсолютно будь-які варіанти стилів інтер'єру.

Звичайно ж, не все так прекрасно, як може здатися на перший погляд. І масивна дошка, як і багато інших варіанти підлогового покриття, має також і недоліки. У чому ж вони полягають?

Недоліки підлогового покриття з масивної дошки: які вони?

  1. Деревина - найбільш примхливий будівельний матеріал. Щоб підлоги з масивної дошки залишилися довгий час якісними, важливо регулярно влаштовувати профілактику кожної мостині - оглядати на предмет псування, замінювати. Вона може деформуватися від перепадів температур, надмірної сухості або вологості в кімнаті. Тому таке покриття вимагає максимального рівня дбайливості.
  2. Схильність вологи, вогню, цвілі, паразитам. Всі перераховані фактори притаманні підлогового покриття в приватному секторі. Тому в регулярну профілактику входить обробка мостин дезінфікуючими засобами і антпіренамі через деякий термін в експлуатації. До підлогового покриття з масивної дошки необхідно ставитися максимально дбайливо і акуратно. Зокрема, цей пункт особливо відноситься до підлогового покриття з масивної дошки без додаткового покриття лаком або спеціальним маслом. У цьому випадку також можливо гниття дощок, наявність там паразитів і комах.
  3. Специфічний догляд. Підлоги не можна мити з великою кількістю вологи, миючими пилососами або паровими швабрами. У першому і в другому випадку, є ризик потрапляння вологи під покриття для підлоги, що викличе гниль дощок. У третьому проблема посилиться високою температурою. Так що, доглядати необхідно ретельно і зі спеціальними засобами.
  4. Необхідність в грамотної обробці. Дуже важливо захистити дерево за допомогою спеціального лаку від потенційних тріщин, подряпин і вологості.
  5. Дорожнеча. Масивна дошка - це дійсно дороге підлогове покриття і, якщо ви хочете саме такий варіант, то будьте до цього готові. Але в цілому, дорожнеча цього матеріалу з лишком окупається перевагами: ви точно зрозумієте, за що платите.
  6. Несочетаемость з системами теплої підлоги. Як правило, системи теплої підлоги мають на увазі проведення труб з водою, що підігрівається під покриттям підлоги і масивна дошка такого навантаження абсолютно точно не витримає. Тому, якщо ви планували теплі підлоги, то масивна дошка вам не підійде і має сенс звернутися до іншого варіанту, наприклад, до вінілу.

Якісне покриття для підлоги: де можна купити?

Якщо ви вирішили придбати підлогове покриття з масивної дошки, то в нашому магазині ви без проблем можете знайти те, що вам потрібно. У нас - величезний вибір підлогових покриттів з масивної дошки, чесні ціни, швидка доставка, гарантія якості всієї продукції.