Як правильно стелити паркет?
24Sep,2020

Як правильно стелити паркет?

Паркет - це один з найбільш популярних варіантів підлогового покриття і це зовсім не дивно. Він прекрасно вписується в різні варіанти дизайну інтер'єру, він виглядає ефектно і респектабельно, він міцний і довговічний - якщо паркет буде обраний і покладений правильно, то служити він буде, буквально, десятиліттями. Якщо ви перебуваєте в пошуках гарного паркету, то цілком можливо, що ви замислювалися про те, чи можливо постелити паркет самостійно. Спробуємо розібратися з тим, як це зробити.

Чи можливо укласти паркет самостійно?

Насправді, ми переконані, що це - непроста справа, яка має сенс делегувати професіоналам. Все-таки в процесі укладання важливо враховувати величезну кількість важливих нюансів; багато що залежить від сорту деревини, від того, використовується паркетна дошка або штучний паркет, від того, який розмір використовується, який тип приміщення. Але якщо ви хочете укласти паркет самостійно, то це цілком реально: але дуже важливо ретельно вивчити матчастину напередодні.

Як правильно стелити паркет?

У розпорядженні паркетоукладчіков маса варіантів розкладки плашок: від найпростішої «палуби» з «ялинкою» до складних художніх малюнків з мозаїчними модулями і бордюрами. Напередодні робіт складається план розкладки, яка може направлятися уздовж будь-якої зі стін або під 45º-им кутом. Кутову укладку радять починати з центрального ряду. Так само варто вчинити, якщо не виходить цілісних рядів обраного візерунка. Природно, це стосується укладання штучного паркету; паркетна дошка укладається в рази простіше і швидше; але і виглядає такий паркет менш ефектно.

Технологія укладання паркету: яка вона?

В принципі технологія укладання паркету зовсім нескладна, полягає вона в послідовному виконанні наступних дій: підготовлена поверхня ретельно покривається грунтом; шпателем-гребінкою наноситься клей на невелику ділянку, тому що висихає сполучна речовина вкрай швидко; на клей з урахуванням орієнтира-причалювання укладається заздалегідь зібраний фрагмент з двох-трьох плашок. Паркетини приклеюють з деяким зусиллям. Але дуже важливо стежити, щоб весь паркет був приклеєний на одному рівні, щоб ніщо не йшло "хвилями". Поверхня готується за допомогою розрівнювання статі фанерою. І в черговий раз додамо, що якщо ви плануєте встановити систему теплої підлоги, то паркет - це не кращий варіант для підлогового покриття; краще буде застелити, наприклад, вініл.

Видавлений з-під паркетин зайвий клей слід відразу прибрати; кріпити можна кожну встановлену планку двома-трьома цвяхами або шпильками через гребінь. Забивають металовироби під кутом в 45º. Капелюшки цвяхів слід утопити в гребені подбойніком для паркету. Кріплення паркетин можна робити через три елементи; покладений повністю паркет залишають на період затвердіння клею; потім шліфують в два і більше прийому, змінюючи на кожному з етапів шліфувальний папір на аналог з меншими розмірами зерна. Шліфувати можна також за допомогою спеціальної машини; особливо важливим є використання такого пристрою на фінальному етапі, щоб паркетне покриття було ідеальним. Шліфують до тих пір, поки не зріжуть з'явилися під час роботи дефекти; розкривають морилкою, якщо є бажання змінити колорит статі, потім лаком в 3-9 шарів. Дуже важливо проконсультуватися з професіоналами з приводу вибору спеціальних лаків і масел: вони, як правило, дуже значно впливають на підсумковий зовнішній вигляд покриття.

Після того, як монтажні роботи завершені, дуже важливо кілька днів зовсім не чіпати покриття, не ходити по ньому. В іншому випадку, покриття може деформуватися, клей може погано зафіксуватися. Плюс, дуже важливо, щоб повністю вивітрився запах лаку в приміщенні. Ходити по покриттю і ставити меблі можна приблизно через тиждень після завершення монтажу та розкриття лаком.

Які інструменти потрібні для укладання паркету?

В цілому, інструментів для укладання паркету потрібно досить багато. Вам знадобиться добойник, спеціальний молоток, скребок з ручкою, зубчастий шпатель, спеціальна миска для мастики, гребінка, щітки. Не обійтися також без спеціальної шліфувальної машини, якій обробляється паркет вже після укладання. Апарат для циклювання також необхідний.

Якісне покриття для підлоги: де можна купити?

Якщо ви шукаєте якісне підлогове покриття і, зокрема, паркет, то ви без проблем зможете знайти його в асортименті інтернет-магазину "Підлоги та двері". У нас - величезний вибір паркету з різних сортів деревини, чесні ціни, зручний замовлення і швидка доставка, відмінна якість! Наші фахівці із задоволенням проконсультують вас з приводу вибору, щоб ви могли купити ідеальний паркет, оптимально вписується в ваш інтер'єр і в тип вашої квартири.