6 правил, як вибрати паркетну дошку
23Jan,2020

6 правил, як вибрати паркетну дошку

Вже прийнято рішення настилати паркет, і відразу ж виникають питання, як вибрати паркетну дошку , на якій породі деревини зупинитися, який сорт використовувати, як не помилитися з розмірами, як проконтролювати якість.

На ці питання постараємося дати вичерпні відповіді в даній статті.

1. Правильно вибрати виробника. Виробник - це той, хто забезпечує якість паркетної дошки.

2. Порода деревини. Від деревини залежить колір і відтінок підлогового покриття. Так само порода дерева визначає твердість поверхні і стійкість підлогового покриття до перепадів температур і вологості.

3. Щільність деревини - важливий показник. Чим більше прохідність приміщення і чим більше механічних навантажень відчуває підлогове покриття, тим більш міцну деревину потрібно використовувати. Наприклад, дуб, модрина, ясен, венге - міцна деревина, її укладають в приміщенні з великою прохідністю. На поверхні підлоги важкі меблі, гострі предмети і підбори не будуть залишати слідів. У деяких випадках продавитися може лакове покриття, але не сама деревина. Береза, вишня - більш м'яка деревина, її можна використовувати тільки в тих приміщеннях, де механічне навантаження на підлогу мінімальна, наприклад, в спальні.

4. Геометрія дошки. Дошки з хорошою геометрією мають міні-фаски.

5. Селекція - це сортування деревини по малюнку, кольору, текстурі, за наявністю сучків або строкатих плям і т.п. Кожна дошка має свій неповторний малюнок. Важливо врахувати, що селекція дошки впливає на її вартість. Розглянемо найпоширеніші види сортування. Радіал - всі дошки підібрані ідеально, приблизно одна колірна гамма, моно малюнок - всі лінії уздовж дошки. Неприпустимі сучки і заболонь. Селект - дошки можуть бути різної кольорової гами або різні за відтінками. Можливі дрібні, середні і великі серцевинні промені. Заболонь і сучки неприпустимі. Натур - розкид за колірною гамою незначний. Можуть бути сучки до 2 мм і біла заболонь. Рустик - сильний розкид за кольором. Є сучки до 6 мм, біла заболонь - до 1/5 ширини всієї дошки.

6. Покриття дошки. Настил під фінішним покриттям (лак або масло) готовий до укладання. Якісне покриття забезпечує зносостійкість паркетної дошки.

Сподіваємося, що наші поради вам допоможуть Вам. Бажаємо вибрати якісну паркетну дошку, яка буде відповідати всім Вашим вимогам.

Приємною покупки